Tworząc strony www często potrzebujemy sprawdzonego hostingu. Nie zależnie od tego czy będzie to nasza strona "domowa" z kilkoma linkami do stron które najczęściej oglądamy, czy bardziej zaawansowany serwis na którym zamieścimy informacje o sobie, naszej firmie czy organizacji. Czy CT8.pl podoła takiemu wyzwaniu dowiemy się w tym artykule.

 Na samym początku opiszę możliwości techniczne hostingu, a w późniejszym czasie zajmę się moją opinią na temat tej usługi.

Zaczynamy :)

Rejestracja konta:

Rejestracja konta jest dość prosta - podajemy swoje: Imię, Nazwisko, e-mail, nazwę użytkownika, kod z obrazka i musimy odpowiedzieć na pytanie oraz zaakceptować regulamin i na tym koniec, jeśli jest możliwość rejestracji to mamy konto hostingowe na e-maila dostaniemy wiadomość z konfiguracją i podstawowymi informacjami.


Ograniczenia:

Jako że jest to darmowy hosting to bywają ograniczenia, najbardziej problematycznym bywa maksymalna ilość kont jest to 1500 wiec możemy mieć problem z samą rejestracją konta - nie zawsze da się to zrobić, bywa tak że trzeba długo poczekać aż zwolni się miejsce.

Kolejnym ograniczeniem jest blokada konta po 90 dniach od ostatniego logowania, aby jej uniknąć należy się logować się do panelu regularnie. Jednak gdybyśmy o tym zapomnieli zostaniemy poinformowani e-mailowo o blokadzie konta. Można je odblokować, aby to zrobić należy skontaktować się z ct8.pl na forum.

Panel:

Panel jest bardzo przyjemny i intuicyjny, zakładanie nowych baz, stron www czy poczty nie stanowi większego problemu.

Dla kogo:

Ct8.pl polecałbym osobom o małym stażu z tworzeniem stron www, na początek jest w sam raz! Brak reklam oraz dodatkowych skryptów to nie codzienność w darmowych hostingach. Dodatkowo o ile nie zamierzamy stworzyć chmury lub udostępniać dużych plików 3GB powierzchni powinno stanowczo wystarczyć. Możemy ją wykorzystać na zrobienie np. własnego portfolio, bloga czy forum fiata 126p.

Zalety i wady:

+ Darmowe konto

+ Brak reklam

+ Możliwość wygenerowania certyfikatu SSL

+ Transfer miesięczny bez ograniczeń

- Ograniczenie maksymalnej ilości kont

- Przymusowe logowanie do panelu minimum raz na 90 dni

Podsumowanie:

Od siebie dodam że długo poszukiwałem hostingu spełniającego moje potrzeby, ct8.pl jak najbardziej je spełnia :)  nie sądziłem że taki znajdę i to za DARMO!

Dodaj komentarz